Link 20.04.2007 :: 21:33 Komentuj (7)

Odcinek 3x15 „Left Behind”

Kate dalej jest uwięziona w jednym z domków Innych. Juliet przynosi jej kanapkę. Kate rzuca się na kobietę, ale okazuje się, że ta wcale nie jest taka słaba na jaką wygląda. Juliet powala Kate kilkoma ruchami ręki i zostawia ją samą.
Następnego dnia do Kate przychodzi Locke. Mówi, że przyszedł się pożegnać, bo odchodzi razem z Innymi. Kate będzie musiała zostać, podobnie jak Jack. Kate jest oburzona, że John sprzymierzył się z Innymi. Locke wyznaje jej, że wstawił się za nią. Powiedział, że jest dobrą i uczciwą dziewczyną, ale Inni nie chcą zaufać Kate, bo wiedzą kim jest i co zrobiła. John wychodzi.
Kate obserwuje przez okno pakujących się Innych. Wszyscy zakładają maski gazowe. Po chwili do domku Kate zostaje wrzucony pojemnik z ulatniającym się gazem. Kate zasłania twarz szmatką i próbuje wyważyć drzwi, ale odurzona osuwa się na podłogę.
Budzi się w dżungli. Stwierdza, że jest skuta kajdankami z Juliet. Delikatnie wyciąga scyzoryk z kieszeni wciąż śpiącej Innej. Jednak kiedy go otwiera, Juliet nagle łapie ją za rękę. Po chwili poproszona przez Kate puszcza ją. Kate próbuje użyć scyzoryka do rozkucia kajdanek, ale nie udaje jej się. Obie kobiety nie wiedzą, jak się znalazły w dżungli. Juliet mówi, że tak samo jak Kate została odurzona gazem. Kate wyznaje, że Inni gdzieś odeszli.
Kate koniecznie chce wracać po Jacka i Sayida, którzy prawdopodobnie zostali w obozie Innych. Zaczyna padać. Juliet obwinia Kate, mówiąc, że zaprzepaściła szansę Jacka na wydostanie się z wyspy. Kate dotykają te słowa. Rzuca się na Juliet. Biją się jakiś czas. Juliet zaczyna krzyczeć - Kate zwichnęła jej ramię. Nagle pojawiają się tajemnicze dźwięki charakterystyczne dla potwora. Kate i Juliet kryją się między korzeniami drzew. Podlatuje do nich dym (?) i błyska, jakby robił im zdjęcia. Po chwili znika.
Juliet mówi Kate, że Jack wie, iż Kate zdradziła go z Sawyerem. Jack nie chciał, by po niego wracała, ponieważ Kate złamała mu serce. Kate nastawia ramię Juliet.
Następnego dnia ruszają dalej. Kate pyta Juliet, czy Jack powiedział jej o tym, że złamała mu serce. Juliet wyjaśnia, ze nie musiał. Zna go dobrze.
Powraca dym. Kobiety uciekają. Wpadają do jakiegoś bagna, ale szybko się podnoszą. Napotykają barierę chroniącą obóz Innych. Juliet namawia Kate, by przez nią przeszły, tłumacząc, że jest wyłączona. Kate jednak jej nie wierzy, więc Juliet wyciąga z kieszeni klucz do kajdanek i rozkuwa je. Przechodzi przez barierę i poleca zrobić Kate to samo. Kate szybko przebiega, a Juliet włącza barierę. Dym bezskutecznie próbuje przez nią przejść. (Swoją drogą, ciekawe, dlaczego nie mógł przelecieć nad nią? Przecież w podobny sposób przedostali się przez nią Kate, Locke, Sayid i Rousseau.)
Kate jest wściekła, że Juliet ukrywała przed nią, iż posiada kluczyk do kajdanek. Juliet tłumaczy swoje zachowanie mówiąc, iż miała nadzieję, że jak przekona Kate, że razem w tym siedzą, nie zostanie po raz kolejny sama po tym, jak zostawili ją Inni.
Kate i Juliet dochodzą do obozu Innych. Kate znajduje Jacka w jego domku. Wyjaśnia mu sytuację i przeprasza go za wszystko. Znajduje się też Sayid, który ma zastrzeżenia co do zabrania do obozu rozbitków Juliet. Jednak wszyscy razem wyruszają w drogę powrotną.

Hurley mówi Sawyerowi, że odbywa się głosowanie dotyczące wygnania Sawyera z plaży. Mówi, że da się jeszcze wszystko naprawić, ale Sawyer musi zmienić swoje zachowanie. Nie może myśleć wyłącznie o sobie i musi potrafić przeprosić. Sawyer jednak sprawia wrażenie, jakby całe to głosowanie go nie obchodziło.
Sawyer łowi rybę i próbuje ją wypatroszyć. Traci cierpliwość i idzie do Hurleya. Nie chce zostać wygnany i jest gotów się poprawić.
Jego przemiana wewnętrzna ma polegać na zyskaniu zdolności robienia czegoś dla innych rozbitków. Hurley zachęca Sawyera, by powiedział coś miłego Claire i dał jej koc dla Aarona. Sawyerowi niezbyt to wychodzi, ale widać, że Claire docenia jego dobre intencje.
Sawyer poluje na dzika z Desmondem. Dzik zostaje przyrządzony przez Sawyera. Wszyscy są mu wdzięczni za posiłek, tylko Sun wciąż jest na niego zła.
Sawyer dowiaduje się, że wcale nie ma żadnego głosowania. Hurley chciał tylko nauczyć Sawyera paru rzeczy, które powinien wiedzieć nowy przywódca rozbitków. Sawyer stał się nim nieświadomie, kiedy wszyscy inni „ważni” rozbitkowie opuścili plażę.

Wspomnienia Kate: Cassidy (poznaliśmy ją już we wspomnieniach Sawyera) próbuje sprzedać pewnemu mężczyźnie podrabiane łańcuszki. Mężczyzna jednak zauważa, że to podróbki i chce wezwać policję. Kate podchodzi do Cassidy i mówi, ze jej ojciec pracuje w sklepie jubilerskim i potrafi rozpoznać podróbkę. Kupuję jeden łańcuszek. Kiedy niedoszły kupiec odchodzi, Kate oddaje łańcuszek i bierze z powrotem swoje pieniądze. Cassidy domyśla się, że zrobiła to wszystko, bo z jakiegoś powodu Kate nie chce, by wezwano policję. Cassidy proponuje Kate podwiezienie do miasta.
Kate przedstawia się jako Lucy. Cassidy rozpoznaje, że skłamała. Chce wiedzieć, dlaczego „Lucy” ucieka przed policją. Kate wyznaje, że zabiła ojczyma. Teraz chce spotkać się z matką. Cassidy oferuje jej pomoc.
Cassidy wkłada czapkę z daszkiem, okulary i perukę podobną do włosów Kate. Puka do drzwi domu matki Kate. Policja otacza ją ze wszystkich stron. Cassidy wyjaśnia, że tylko sprzedaje biblie, które ma w walizce.
Cassidy wraca z przesłuchania. Chce wiedzieć dlaczego musi okłamywać agentów federalnych. Kate wyjaśnia, że jej ojczym bił jej matkę, więc wysadziła jego dom w powietrze. Wykupiła dla matki polisę ubezpieczeniową na dom. Matka Kate jednak wydała swoją córkę policji. Dlatego „Lucy” musi z nią porozmawiać.
Cassidy je w restauracji. Potrąca „przez przypadek” miskę z jedzeniem i wszystko wylewa się na matkę Kate, która tam pracuje. Córka przychodzi do niej, kiedy próbuje w łazience zmyć plamy z bluzki. Matka Kate jest dalej na nią zła. Mówi, że jeśli jeszcze raz ją zobaczy, zacznie wołać o pomoc.
Kate żegna się z Cassidy. Chce jej pomóc znaleźć mężczyznę, który ją oszukał, ale Cassidy jest z nim w ciąży, a na dodatek nadal go kocha. Kate zdradza swoje prawdziwe imię, po czym odchodzi.

Blk

Szablon nasz i tylko nasz. Grafika: Black Smoke, html: Island Monster.

Wyślij wiadomość
Jesteś gościem na tej stronie
(licznik założono 3 marca 2006)


Sklep z grami, gry rpg, karcianki, gry planszowe, bitewne i figurkowe

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!serial lost TOPLISTA


Najlepsze strony o


Seriale w TV


Toplista o serialach


:: Szablony na blogi::