Link 21.04.2007 :: 12:12 Komentuj (61)

Odcinek 3x17 „Catch 22”

Desmond, Jin, Charlie i Hurley idą z tobołami przez dżunglę. Dwaj ostatni kłócą się który z superbohaterów - Superman czy Flash - jest lepszy. Nagle Charlie nadeptuje na kabel (?). W szyję trafia go strzała. Dusi się i krwawi. Desmond nie potrafi mu pomóc.
Pojawiają się flashe: Hurley wyciągający linę spod piasku, czerwone światełko na niebie, zdjęcie Desmonda i Penny, człowiek ze spadochronem i Penny.
Desmond łowi ryby. Nagle zrywa się i biegnie do Hurleya. Pyta go o kabel zakopany w piasku. Zaskoczony Hugo posądza go o zjedzenie trujących grzybów zakazanych przez Jacka. Jednak pyta go zaraz, czy znowu miał wizję. Desmond mówi mu, że to ważne, bo ktoś zjawi się na wyspie.
Idą z Hurleyem do doktora. Des prosi go o apteczkę, bo rzekomo skręcił sobie nogę. Gdy odchodzą Des wścieka się na Hugo, który zachowywał się podejrzanie. Hurley wypytuje Desmonda o wizję.

Sawyer przychodzi do namiotu Kate. Pyta ją, czy powiedziała Jackowi o tym, że są razem. Kate mówi, że nie musiała, bo Jack sam widział ich na monitorze. Sawyer daje jej niedwuznaczną propozycję :D Kate go zbywa.

Des oświadcza, że w podróż muszą zabrać Jin'a, ale nie wie, jak go do tego nakłonić. Hurley proponuje mu camping, Jin zgadza się. Des potrzebuje jeszcze jednej osoby. Idzie do Charlie'go i nie ukrywa przed nim celu wyprawy. Rockman zabiera gitarę i idzie z nimi.
Grupa znajduje plażę z kablem. Nie decydują się jeszcze na wejście do dżungli.

Kate zajada owsiankę, podczas gdy przychodzi Jack. Porównują życie w klatce i na plaży. Jack pożycza od niej łyżkę. Jak zauważa Kate, idzie z nią (łyżką) do Juliet. Kate poprzez Sawyera chce wzbudzić zazdrość Jacka z mizernym skutkiem.

Campingowicze opowiadają historyjki przy ognisku. Des i Charlie odłączają się i rozmawiają o Penny. Nagle słyszą helikopter. Zauważają, że ktoś z niego wyskoczył. Desmond jest pewny, że to Penny i chce po nią iść. Charlie nie zgadza się wchodzić po ciemku do dżungli naszpikowanej pułapkami Rousseau. Decydują się poczekać do świtu.

Jack pomaga Juliet w budowie domu (?). Przychodzi Sawyer. Informuje Jacka, że podczas jego nieobecności zaszły zmiany na wyspie. Pyta go... o jego backhand.
Grają w pingponga. Sawyer mówi Jackowi (który przegrywa), że jak nie będą co 108 min rozgrywać meczu, to wyspa eksploduje.

Rano Charlie pyta Desmonda, co teraz będzie. Desmond nie chce mu odpowiedzieć. Charlie znajduje lalkę - hawajkę, jednak Des odkrywa cenniejsze znalezisko - telefon satelitarny. Niestety niedziałający. Oprócz telefonu w plecaku znajduje książkę - a w książce jego zdjęcie z Penny.

Sawyer przynosi Kate ukradzioną Bernardowi kasetę Phila Collinsa. Pyta Kate, czy przyszła wczoraj do niego dlatego, że zobaczyła Jacka z Juliet. Mówi, że Kate może go wykorzystywać kiedy zechce ;)

Des mówi załodze, że jest pewny, że to Penny wyskoczyła z helikoptera. Przytakuje zapytany, czy wizje miały na celu odnalezienie jego dziewczyny.
Hurley tłumaczy Jinowi, że Penny ma ich uratować. Desmond ponagla Hugo, a ten mówi, że nie może iść szybciej, bo do Flasha mu daleko. Charlie mówi, że Superman jest lepszy. Kłócą się. Charlie nadeptuje na kabel. Desmond popchnięciem chroni go przed strzałą. Rozdzielają się w poszukiwaniu sygnalizatora. Desmond mówi Charlie’mu, że po uratowaniu go, dalsze poszukiwania są już bezcelowe, bo zmienił wizję. Jednak znajdują kobietę na drzewie. Des odczepia ją.
Zdejmuje kask. Nie jest to Penelope, ale kobieta wypowiada imię Desmonda.

RETRO: Desmond jako zakonnik wypełnia śluby milczenia. Po próbie dalej niechętnie się odzywa. Wraz z innymi zakonnikami pomaga w produkcji wina „Moriah”. Interesuje go nazwa - związana z próbą Abrahama nadaną przez Boga. Nagle przychodzi jakiś człowiek, uderza Desmonda w twarz i oddala się.
Des jako zakonnik przychodzi do Ruth - swojej niedoszłej żony. Człowiekiem który go uderzył jest jej brat. Desmond wyjaśnia Ruth, dlaczego odszedł od niej tydzień przed ślubem.
Des samotnie upija się winem. Przychodzi jego przełożony. Des zamierza to odpokutować, ale zakonnik zwalnia go. Twierdzi, że Bóg ma wobec niego większe plany.
Desmond odchodzi z zakonu. Przed odjazdem musi jednak zapakować skrzynki wina do transportu. Osobą kupującą wino okazuje się Penny (a raczej jej ojciec). Des mówi jej, żeby jechała ostrożnie, bo produkują tu ograniczoną liczbę wina. Nawiązuje się rozmowa. Mimochodem kobieta oferuje Desowi przejażdżkę do Carilisle. Po oświadczeniu Desa, że nie jeździ z nieznajomymi, Penny przedstawia się.

Penny
(Korekta: Blk)

Szablon nasz i tylko nasz. Grafika: Black Smoke, html: Island Monster.

Wyślij wiadomość
Jesteś gościem na tej stronie
(licznik założono 3 marca 2006)


Sklep z grami, gry rpg, karcianki, gry planszowe, bitewne i figurkowe

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!serial lost TOPLISTA


Najlepsze strony o


Seriale w TV


Toplista o serialach


:: Szablony na blogi::