Link 28.04.2007 :: 22:03 Komentuj (45)

Odcinek 3x18 „D.O.C.”

Sun pracuje w swoim ogródku. W pewnym momencie słyszy jakieś szmery, szelesty. Rozgląda się zaniepokojona. Lecz to tylko Jack, który przybywa do niej, by wypytać ją o zdrowie i ciążę. Sun zastanawia się, dlaczego lekarza tak to interesuje. Jack mówi jej, że teraz, gdy powrócił, chciałby o nią zadbać. Kobieta dziękuje mu, ale nabiera podejrzeń.
Później rozmawia z Kate na ten temat. Wyjaśnia, że przyszło jej do głowy, iż Jack mógł przejść na stronę Innych, gdy spędził u nich cały tydzień. Udając troskę o Sun i jej dziecko, w istocie chce zdobyć jakieś informacje dla Adersów, którzy w końcu zajmują się między innymi porywaniem dziatwy. Oburzona Kate stwierdza, że Jack nigdy by czegoś takiego nie zrobił. Nagabywana dalej przez Sun przyznaje niechętnie, iż chodzi o Juliet i jej badania.
Zirytowana Koreanka biegnie do Juliet i zmusza ją, by powiedziała jej prawdę. Chce wiedzieć, dlaczego Inni porywają dzieci. Juliet odpowiada, że ciężarne kobiety na wyspie umierają.
W nocy Juliet przychodzi do Sun i namawia ją, by podążyła za nią do miejsca, gdzie mogłaby ją przebadać. Chce sprawdzić, czy dziecko Koreanki zostało poczęte przed katastrofą, czy już na wyspie. (D.O.C. to angielski skrót od daty poczęcia). W tym pierwszym przypadku Sun byłaby bezpieczna i mogłaby urodzić swego potomka bez żadnego zagrożenia niczym Claire. Sun po chwili zgadza się poddać badaniu. Udają się do stacji badawczej, w której przebywała Claire porwana przez Ethana. Sun ciekawa jest, dlaczego Juliet jej pomaga. Ta stwierdza, że chciałaby wreszcie przekazać komuś dobrą wiadomość. Do tej pory jej pacjentki na wyspie nie otrzymywały takowych.
W stacji Dharmy Juliet otwiera tajemne przejście, za którym ujawnia się pokój ze sprzętem do badań ginekologicznych. Koreanka pyta, dlaczego to pomieszczenie jest ukryte. Juliet przyznaje, że Inni przyprowadzali kobiety, by tam umarły.
Sun poddana zostaje USG. Wcześniej jednak mówi Juliet, że była z innym mężczyzną (swym nauczycielem angielskiego) i że u Jina stwierdzono bezpłodność. Lekarka tłumaczy, że na tej wyspie ilość plemników u mężczyzn rośnie, więc Jin mógłby być w stanie zapłodnić Sun. Sprawa wygląda zatem tak, że jeśli dziecko poczęte zostało przed katastrofą, jest potomkiem korepetytora (ale Sun przeżyje), zaś jeśli na wyspie – Jina (lecz Sun prawdopodobnie umrze).
Okazuje się, że niestety jest to dziecko Jina. Sun płacze, ale równocześnie cieszy się, że nosi w sobie syna bądź córkę swego męża.
Po wyjściu z bunkra dziękuje Juliet. Ta prosi Sun, by na nią poczekała, bo chciałaby sprawdzić, czy nie zostawiły za sobą jakichś śladów. W istocie wygrzebuje z szafki dyktafon i nagrywa na nim wiadomość dla Bena. Informuje go, że pobrała próbki od Sun i wkrótce będzie miała inne, także od Kate.

Desmond, Charlie, Jin i Hurley mają duży problem. Dziewczyna, którą wcześniej wzięli za Penny, jest ciężko ranna. W jej bok wbiła się gałąź. Nie wiedzą, co począć – biec po Jacka, czy zanieść ją na plażę (osiem godzin drogi). Ponadto istnieje szansa, że dziewczyna przybyła z misją ratunkową. Hurley znajduje pistolet na flary i wystrzela na próbę jedną.
Po chwili z zarośli wynurza się nie kto inny jak Mikhail Bakunin, który w magiczny sposób przeżył wylew. Zaczyna uciekać, a Jin rusza za nim w pościg. Dogania go, biją się i w końcu Bakunin zostaje pokonany. Rozbitkowie zmuszają go, by przyznał, kim jest. Rozpoznają w nim jednookiego, który strzelał do Sayida.
Dziewczyna wzywa pomocy w różnych językach. Bakunin był sanitariuszem w sowieckiej armii. Stwierdza, że może pomóc. Mężczyźni idą z nim na układ – uratuje kobietę, a oni pozwolą mu odejść.
Mikhail mówi, że pacjentka ma przebite płuco. Odpowietrza je, zabezpiecza ranę gazikiem. Udziela rozbitkom instrukcji, co robić. Chce odejść, choć Charlie jest temu przeciwny, ale Desmond zgadza się, by Mikhail poszedł, bowiem taka była umowa. Bakunin podjął próbę kradzieży telefonu, który miała kobieta. Jin jednak ją udaremnił.
Jin, Charlie i Des szykują nosze, podczas gdy Hurley siedzi koło nieprzytomnej dziewczyny. Ta zaczyna się budzić. Pyta, gdzie jest i co się wydarzyło. Hurley tłumaczy jej, że są na wyspie i że jest jednym z ocalałych z katastrofy lotu 815. Kobieta mówi, że to niemożliwe, ponieważ znaleziono szczątki tego samolotu i katastrofy nikt nie przeżył!

Wspomnienia:
Sun i Jin zaczynają swe życie małżeńskie. Meblują nowy dom. Podczas zakupów Sun spotyka jakąś kobietę, która rozpoznała ją na zdjęciu w gazecie przy artykule o ślubie córki wpływowego Japończyka. A przynajmniej tak udaje. W istocie szantażuje Sun. Chce sto tysięcy dolarów w zamian za ukrycie informacji, że Jin jest synem rybaka i prostytutki. Zagubiona Sun nie wie, co począć.
Wypytuje Jina o jego rodziców. Ten konsekwentnie wmawia jej, że umarli. Jednak napotkana kobieta powiedziała jej, że wciąż żyją.
Sun odnajduje swego teścia. Ów, wielce uradowany, zaprasza ją na herbatę. Wypytuje o ślub, o wszystko. Sun z kolei chce wiedzieć, dlaczego Jin ukrywa przed nią prawdę. Teść prosi Sun, by nic mu nie mówiła o ich spotkaniu. Jin nie wie, kto był jest jego matką, nie wie, że ona żyje i nie zniósłby hańby, jaka by na niego spadła, gdyby się dowiedział.
Sun prosi ojca o sto tysięcy dolarów. Ten domyśla się, że ma to związek z jej mężem i niechętnie daje pieniądze. Mówi, że Jin będzie jego dłużnikiem.
W domu Jin przypadkowo odkrywa torebkę z banknotami w torebce żony. Sun okłamuje go, wmawia mu, że to fundusze na meble i podróż poślubną wzięte od ojca. Jin prosi ją, by je oddała. Obiecuje, że sam na wszystko zarobi.
Sun jednakże zanosi kopertę szantażystce, w której rozpoznała już matkę Jina. Grozi jej, że jeśli raz jeszcze się pojawi, to wpływowi ludzie zadbają o to, że by nie żyła naprawdę, a nie tylko w świadomości swego syna.

Isl

Szablon nasz i tylko nasz. Grafika: Black Smoke, html: Island Monster.

Wyślij wiadomość
Jesteś gościem na tej stronie
(licznik założono 3 marca 2006)


Sklep z grami, gry rpg, karcianki, gry planszowe, bitewne i figurkowe

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!serial lost TOPLISTA


Najlepsze strony o


Seriale w TV


Toplista o serialach


:: Szablony na blogi::