Link 10.05.2007 :: 18:27 Komentuj (60)

Odcinek 3x16 "One of Us"

Jack, Juliet, Sayid, a także Kate idą w stronę plaży rozbitków. Postanawiają rozbić obóz. Jack i Kate idą poszukać drewna. Juliet zostaje sam na sam z Sayidem. Irakijczyk każe Juliet wyjawić wszystkie informacje na temat Innych. Odpowiada mu, że jeśli wszystko by mu powiedziała, z pewnością by ją zabił. Sayid grozi jej, że i tak ją zabije, nawet jeśli nic nie powie. Na szczęście Juliet przychodzi Jack i każe dać jej spokój. Juliet ma wątpliwości, co do tego, czy rozbitkowie ją zaakceptują. Po powrocie każdy z rozbitków idzie w swoją stronę, tylko Juliet zostaje.
Podchodzi do niej Hugo i nieudacznie próbuje ją zagadać. Hugo wskazuje Juliet miejsce, gdzie został zakopany Ethan.
Rozbitkowie naradzają się, co powinni zrobić z Juliet. Nagle Claire, która już od rana źle się czuła, dostaje krwotoku. Jack, jako lekarz, stara się ją ratować. Pomocy Jacka z boku przygląda się Juliet. Mówi, że wie co jest z Claire, ponieważ sama jest temu winna. Juliet mówi, że każda kobieta, która jest w ciąży na wyspie zginie przez swój organizm i gdyby Ethan nie wstrzyknął Claire leków, dawno dołączyłaby do tych, którzy umarli. Juliet ofiaruje się i idzie poszukać leków. Kiedy wyciąga leki ze skrytki niedaleko jaskiń, zatrzymują ją Sawyer i Sayid każąc wyjawić informację pod groźbą śmierci. Do serca przypadł mi bardzo dialog Juliet, Sawyera i Sayida:

Sayid: Powiedziałaś, że jeśli powiesz mi o wszystkim, to ja cię zabiję.Sprawdzę, czy rzeczywiście tak będzie.
Juliet: Nie mamy na to czasu.
Sawyer: My nie mamy nic w planie. Mamy tyle czasu, ile chcemy.
Juliet: Wiecie, co jest interesujące? To, że teraz wy dwaj macie się za strażników moralności. Powiedz mi, Sayid. Ile czasu minęło, zanim powiedziałeś im
ile dokładnie osób torturowałeś? James, ty na pewno zaraz po katastrofie zebrałeś wszystkich w około i powiedziałeś im o człowieku, którego zastrzeliłeś z
zimną krwią na dzień przed odlotem. Więc może darujemy sobie tę waszą udawaną prawość. Zabieram te leki do Claire. A wy mi na to pozwolicie. Jeśli ich nie
dostanie, umrze. A ostatnią rzeczą, jakiej teraz potrzebujecie, jest więcej krwi na waszych rękach.

Juliet wraca na wyspę i wstrzykuje szybko leki Claire, której stan od razu się poprawia. Wszyscy zaczynają ufać Juliet, jednak nikt nie wie o tym, że współpracuje ona z Innymi. Ben kazał jej dostać się na plażę. Żeby zyskała zaufanie rozbitków, został aktywowany implant u Claire, który spowodował krwotok. Dzięki temu, Juliet miała kogo ratować.

Wspomnienia Juliet:
Juliet zgadza się wyjechać z grupą naukowców w pewne miejsce, gdzie pomoże przeprowadzać pewne badania. Przed wyjazdem Juliet sama musi przejść badania. Dostaje sok pomarańczowy ze środkami nasennymi. Ethan, jako jeden z naukowców, tłumaczy jej, że podróż nie jest zbyt przyjemna, i że powinna wypić sok. Juliet budzi się przypięta do łóżka. Ostatnim chwilą, którą pamięta jest wypicie soku duszkiem. Teraz jest w łodzi podwodnej. Niepewnie wychodzi na zewnątrz, ale uspokaja się, kiedy widzi śmiejącego się Bena mówiącego, iż ma nadzieję, że Juliet pomoże im w rozwikłaniu problemu bezpłodności kobiet na wyspie.
Niestety, nie jest to takie proste. Na stole operacyjnym umiera ciężarna kobieta, którą próbowała ratować Juliet.
W kolejnej scenie widzimy Juliet w łóżku razem z Goodwinem.
Nieco później kobieta dostaje zlecone wcześniej zdjęcia rentgenowskie kręgosłupa Bena. Okazuje się, że Ben ma guza kręgosłupa. Juliet oskarża go o kłamstwo, bo jeśli, jak wcześniej mówił, wyspa leczy raka, to dlaczego on jest na niego chory? Juliet chce, by Ben zezwolił jej na telefon do siostry, a następnie powrót do domu, jednak Ben nie wyraża zgody.
Widzimy sceny znane już nam z odcinka 3x07: zapłakana Juliet wkładająca CD do odtwarzacza, klub książkowy, katastrofa obserwowana przez Innych. Ale tym razem widzimy dalszy ciąg sceny w której Ben rozkazuje Ethanowi i Goodwinowi wyruszyć w stronę rozbitego samolotu. Ben prosi Juliet na przechadzkę. Idą do stacji „Płomień”, gdzie czeka na nich Bakunin. Rosjanin łączy się ze światem zewnętrznym. Oczom Juliet ukazuje się materiał pokazywany na żywo, w którym Rachel bawi się z synem w piaskownicy. Juliet nie chce odejść od ekranu. Prosi Bena o zgodę na powrót do domu, ale ten odmawia mówiąc, że na wyspie jest kobieta w ciąży, której Juliet musi pomóc (chodzi o Sun).

fifi
Znaczna korekta: Blk

Szablon nasz i tylko nasz. Grafika: Black Smoke, html: Island Monster.

Wyślij wiadomość
Jesteś gościem na tej stronie
(licznik założono 3 marca 2006)


Sklep z grami, gry rpg, karcianki, gry planszowe, bitewne i figurkowe

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!serial lost TOPLISTA


Najlepsze strony o


Seriale w TV


Toplista o serialach


:: Szablony na blogi::